Parduodu pigiai biokurą ir atvežu
Štai tokiomis antraštėmis, šaltus orus pasitinka Lietuvos skelbimų portalai, nes biokuras, šiuo metu yra kone populiariausias mūsų šalyje kietasis kuras. Ir ne be reikalo antraštės mirga marga. Tai reiškia, kad kietasis kuras ir atsinaujinantys šilumos energijos šaltiniai Lietuvoje įgauna vis didesnį populiarumą ir yra pakankamai atsvari alternatyva nuolat brangstančioms dujoms mūsų šalyje.
Šiuolaikiški žmonės moka skaičiuoti, todėl ieškodami alternatyvos dujoms ir naftai, dauguma lietuvių jau atranda ir biokurą, kuris nėra brangus, o energetine prasme nenusileidžia pagrindiniams ir brangiems energijos šaltiniams.
Viena iš populiariausių kietojo kuro rūšių pasaulyje yra akmens anglis, kuris turi pačias geriausias energetines savybes iš visų šaltinių, bet suprantama, kad anglis neauga ir jos nesidaro daugiau, o vis kasame, kasame ją ir naudojame tą gamtinį išteklių plačiai, nors jos kiekis, žinoma, vis mažėja. Akmens anglis turi geriausias energetines savybes, bet lietuviai jau atranda ir kitus šaltinius, kurie techninėmis charakteristikomis niekuo nenusileidžia angliai ir yra įvardinamas kaip atsinaujinančios energijos šaltinis. Taip, tai yra medis ir jo apdorojimo likusios dalys.
Taigi, Lietuvoje vos prieš kelis metus buvo pristatyti medžio pjuvenų briketai ir nereikėjo ilgai laukti pačių rezultatų. Medžio pjuvenų briketai buvo teigiamai ir aukštais balais įvertinti lietuvių katilų bei individualių namų ūkių. Briketai iš natūralių medžio pjuvenų yra panašaus kaitrumo kaip anglis ir dega 5 kartus ilgiau, nei malkos, kas yra labai svarbu kurenant didesnio pajėgumo kieto kuro katilams, kas leidžia sutaupyti laiko pačio katilo papildymui ir priežiūrai. Be to, medžio pjuvenų briketai turi mažą peleningumą, kas taip pat padeda taupyti resursus, kurie kaminą peržiūrėti verčia vos kartą per metus.
Sausos ir skaldytos malkos Lietuvoje taip pat yra populiarumo viršūnėje, nes dar mūsų senoliai mus mokė, kad atsinaujinantis šilumos energijos šaltinis yra mums ne tik naudingas ir duodantis naudą, bet dar ir saugantis gamtą. Kaip tai gali būti, pagalvosite? Juk medžius tai reikia irsti, kad gauti šilumą. Alternatyva jau yra ir šioje srityje, todėl kai kurie augalai, kurie yra pakankamai vertingi kaitros atžvilgius, reikiamą pjovimui ar kirtimui būseną pasiekia jau per kelis metus, o jei tiksliau, tai per 5 metus, karklai ir kiti į juos panašūs medžiai bei krūmynai, sugeba išaugti iki reikiamos būsenos. Todėl atsinaujinančios energijos šaltinis bus amžinas, kol jį saugosime, auginsime ir išnaudosime maksimaliai, kiek tai leidžia pati gamta.
Kokius žinome medžio pjuvenų privalumus?
Straipsnis parašytas: 2014-11-11